AR / VR

#Metaverse

Metaverse (Tür: Evren ötesi), birçok insanın kendi sanal temsilleri yani avatarları ile birbirleriyle ve dijital nesnelerle etkileşime girebildiği, sürekli açık olan sanal ortamlardan oluşan bir ağdır. Metaverse'ü; sürükleyici sanal gerçeklik, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu ve web'in bir kombinasyonu olarak düşünebiliriz. Metaverse'ün üç temel yönü bulunmaktadır. Bunlar; varlık, birlikte çalışabilirlik ve standardizasyondur.

#Sanal Gerçeklik (VR)

Sanal Gerçeklik tamamen gerçek içerik (360 Video), tamamen sentetik içerik (Computer Generated) veya her ikisinin bir melezi kullanılarak oluşturulabilir. Bilgisayar simülasyonu gerçekliği olarak da adlandırılan sürükleyici bir deneyimdir. Gerçek bir ortamı kopyalayan veya hayali bir dünya yaratan gerçekçi sesler, görüntüler ve diğer duyumları üretmek için gerçeklik kulaklıklarını kullanan bilgisayar teknolojilerini ifade eder. VR, kullanıcıları tamamen sanal bir dünyaya sokmanın bir yoludur.

#Artırılmış Gerçeklik (AR)

Artırılmış Gerçeklik (AR) öğeleri ses, video, grafik veya GPS verileri gibi bilgisayar tarafından üretilen duyusal girdilerle tamamlanan fiziksel, gerçek dünyadaki bir ortamın canlı, doğrudan veya dolaylı bir görünümüdür. AR kendi dünyamızın üstünde olduğu için normal yaşamınızda size verilen özgürlük kadar özgürlük sağlar. AR mevcut realitenizi kullanır ve bir çeşit cihaz kullanarak buna ekler. Uygulamalar kamera aracılığıyla çevreye dijital içerik yerleştirmektedir.

#Karma Gerçeklik (MR)

Karma Gerçeklik, gerçek ve sanal dünyaların, fiziksel ve dijital nesnelerin gerçek zamanlı olarak bir arada var olduğu ve etkileşime girdiği yeni ortamlar ve görselleştirmeler üretmek için birleştirilmesidir. Bu, yeni görüntüleri gerçek bir alana, yeni görüntülerin, bildiğimiz fiziksel dünyada gerçek olanla bir ölçüde etkileşim kurabilecek şekilde yerleştirmek anlamına gelir. MR’nin temel özelliği, sentetik içeriğin ve gerçek dünya içeriğinin gerçek zamanlı olarak birbirine tepki verebilmesidir.

banner-img
about
Metaverse

'Meta-evren'in kısaltması olan metaverse, gerçek ve sanalın bir bilim kurgu vizyonunda birleştiği ve insanların farklı cihazlar arasında hareket etmesine ve sanal bir ortamda iletişim kurmasına izin verdiği dijital bir dünyadır.

Sanal Gerçeklikte İş Güvenliği

Yüksekte Çalışma Uygulamaları, Yangın Eğitimleri, Risk Avı, Kapalı Alan ve Gaz Emniyeti ve Ekipmanlarının Kullanımı

#Yüksekte Çalışma Uygulamaları
#Yangın Eğitimleri
#Risk Avı
#Kapalı Alan ve Gaz Emniyeti ve Ekipmanlarının Kullanımı
about
VR UYGULAMAMIZDAN GÖRÜNTÜLER
about
AR Bakım Onarım Uygulamaları

Artırılmış Gerçeklik ve Uzman Ekip ile Anlık ve Birlikte Çalışarak Sorunlara Daha Hızlı Çözüm Üretme ve Maliyetleri Düşürme Amacı ile Kullanılmaktadır.

AR Şehir Planlamala Uygulamaları

Projelerin Dijital Modellerinin Oluşturulması ile Maliyet Tasarrufu ve Verimli Proje Çıktısı Elde Etmeyi Amaçlar.

about